q0

درباره ما

تاریخچه کشت و صنعت خاورپویا

این شرکت در سال 1385 جهت تولید انواع محصولات کشاورزی بصورت منجمد شده و با استفاده از تکنولوژی پیشرفته IQF کار خود را آغاز کرد و بعنوان اولین کارخانه در استان مازندران تا پایان سال 1388 به بهره برداری رسید. این مجتمع در مساحتی بالغ بر 6000 متر مربع با سرد خانه های مجهز جهت نگهداری محصولات در فاز اول آماده گردید تا در خصوص تولید صادراتی و توزیع داخلی تامین کننده مواد اولیه کارخانجات صنایع غذایی باشد. ظرفیت بالای خط تولید این کارخانه باعث میشود تا زمینهای کشاورزی بسیار زیادی به زیر کشت محصولات کشاورزی رفته و این امر گامی بزرگ در جهت توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی می باشد.این مجتمع تولیدی با برنامه ریزی های پیش بینی شده و بر اساس فصل کشت و برداشت محصول و بر اساس انتخاب بهترین نوع بذر و با نظارت کارشناسان خود مواد اولیه مورد نیاز کارخانه را تامین نموده و بر این اساس کلیه محصولات تولیدی تحت نظارت دقیق و با استاندارد بالا ارائه میگردد.

روش انجماد سریع (IQF)
این روش با حفظ خواص اولیه نظیر طعم ، رنگ ، بو و بدلیل عدم تشکیل بلورهای یخ در بافت محصول باعث تازگی محصولات تولیدی میگردد که قابل نگهداری در دمای 18- درجه سانتی گراد تا مدت 2 سال است.در این روش ابتدا مواد اولیه بعد از شست و شو و ضدعفونی شدن با دستگاه های اتوماتیک بدون دخالت دست آنزیم زدایی شده و سپس به سمت تونل انجماد مخصوص هدایت شده در جریان سیالی از هوای سرد 35- درجه سانتی گراد بصورت کاملا جدا از هم منجمد میگردد و بدین ترتیب امکان رشد میکروارگانیسم ها غیر ممکن شده و محصول با ماندگاری بالا تولید و آماده عرضه میشود.

فوائد انجماد سریع محصولات
1. دسترسی آسان و همیشگی به محصول تولید شده در طول سال
2. دسترسی کارخانجات تولیدی صنایع غذایی ، رستوران ها ، هتل ها ، کترینگ ها و ... به مواد اولیه با کیفیت
3. کاهش ضایعات در بخش کشاورزی و پایین آمدن هزینه های حمل و نقل
4. حفظ مواد مغذی محصول در طولانی مدت و تولید کاملا بهداشتی
5. امکان صادرات محصول تولید شده بدلبل ماندگاری بالا
6. با توجه به آلودگی های زیست محیطی باعت جلوگیری از آلودگی محیط زیست و بهداشت خانواده میگردد و از ضایعات در محل کارخانه استفاده بهینه میشود.

انواع تولیدات مجتمع کشت و صنعت خاور پویا
1. تولید محصولاتی نظیر نخودفرنگی ، لوبیا سبز ، باقلا ، هویج ، کرفس ، بامیه ، سیب زمینی ، پیاز ، ذرت شیرین ، فلفل دلمه ای ، گل کلم و سایر محصولات کشاورزی مورد نیاز مصرف کننده بصورت منجمد میباشد.
2. تولید سبزیجات برگی نظیر جعفری ، شوید ، گشنیز ، تره ، نعناع و غیره
3. تولید سبزیجات ترکیبی نظیر قورمه سبزی ، سبزی کوکو ، سبزی پلو ، سبزی آش ، سبزی ماهی ، سبزی کوفته و ... که مورد استفاده خانواده ها و کلیه رستوران ها ، هتل ها و غیره میباشد.
4. تولید انواع میوه ها نظیر توت فرنگی ، آلبالو ، گیلاس ، زردآلو ، هلو ، کیوی و ... که امکان آرایش انواع غذاها ، دسرها ، بستنی ها ، تولید آبمیوه و مربا را امکان پذیر میسازد.سردخانه های عظیم مجتمع تولیدی این امکان را فراهم میسازد تا محصولات در بدو ورود در دمای بالای صفر و با کیفیت بسیار مطلوب آماده ارسال به مرحله تولید شده سپس به سردخانه های زیر صفر انتقال داده شده آماده عرضه به بازار میگردند.
این مجتمع دارای آزمایشگاه مجهز جهت کنترل کیفی محصولات اولیه وارد شده و همچنین محصولات تولید شده کارخانه میباشد که کلیه این مراحل بر پایه نظارت دقیق کارشناسان علوم غذایی این واحد صورت میپذیرد و سعی در ارائه بالاترین کیفیت را دارند.

 

 

درباره ما

گواهینامه ها

iso-9001:2015
iso-22000:2018
haccp
quality
quality